bev-logo

Burs Başvurusu

degerleme

2023-2024 Burs başvuru sona ermiştir.

2023-2024 öğretim yılına ilişkin burs başvuru sonuçları 27 Ekim 2023 tarihinde netleşecektir. Bu tarihe kadar burs koşullarına uyan öğrenciler ile irtibata geçilecektir.

Donanımları ve Meslekleri ile Geleceğin Sahibi Gençler,

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği üzere bilimi kendisine rehber edinmiş siz gençler eli ile Besnimizin ve Ülkemizin kalkınmasına inanan Besni Eğitim Vakfı, kuruluşunun 25. Yılında da sizler için burs sağlamaya devam etmektedir.

Siz gençleri, aşağıdaki şartlar doğrultusunda Deprem Burs kontenjanı ya da Başarı Bursu kontenjanı için başvuru yapmaya;
Zanaatkârlığı, ticari geleneği ile ülkemizin nadir bir örneği olan Besnimizin; donanımlı, meslek sahibi, bilimi kendine rehber edinen gençler sayesinde kalkınmasının, ülkemize yine nadir bir örnek oluşturması için tüm hayırseverleri ve mezun bursiyerlerimizi Besni Eğitim Vakfı burs havuzuna katkı sağlamaya davet ediyoruz.

Başarı Bursu Başvuru Koşulları (Başvuru Son Tarihi :20.09.2023)

 Üniversiteyi kazandığı puan türünde ilk 100.000 başarı sıralamasında yer almak
 Besni Eğitim Vakfı gönüllüsü olarak eğitim vakfına gelecekte katkı sağlamayı taahhüt etmek
 Ara sınıflar için sosyal bilimlerde değerlendirilen bölümler için asgari 3,00/4,00
Fen Bilimleri /Tıp/ Mühendislik Bilimleri için asgari 2,75/ 4,00 not ortlamasına sahip olmak

Deprem Yardım Bursu Başvuru Koşulları

 Ebeveynlerinden birisinin can kaybına maruz kalmış olması ve-veya iş göremez duruma düşmesi


Burs Süresi : Burs komitesince burs başvurusu kabul edilenadaylar için 2023-2024 öğretim yılında Ekim-Haziran ayları arasında olmak üzere 9 ay boyunca aylık 1.000 TL burs ödemesi yapılacaktır

BURSU DEVAM EDECEK ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN… Lise Öğrencilerimizin bir üst sınıfa geçtiğini gösteren karne görüntüsünü Üniversite Öğrencilerimiz için bir üst sınıfa geçtiğini gösteren Öğrenci (e-devlet üzerinden alınabilir) ve Transkript belgelerinin info@besnivakfi.org.tr adresimize PDF olarak göndermeleri gerekmektedir. Okuldan onaylanmamış evrakların dikkate alınmayacağını bursların devam etmeyeceğini bildiririz.
Besni Eğitim Vakfı